Biżuteria Newsy

Czy wypada iść do pracy w koronie?

Korona jest zarezerwowana dla dam z rodów królewskich ale istnieje również tiara, która może być ozdobą głowy dla kobiet niekoniecznie z monarszych rodzin. 

 Mało kto wyobraża sobie jednak, że można w takiej biżuterii wyjść „do ludzi”. A jednak ! Zupełnie śmiało weszła moda na tiary i szybko staje się trendem wśród topowych marek. 
nWOMANWEARINGTIARA

Na razie nie jest tak powszechna żeby w niej udać się do pracy ale myślę, że będzie zdobiła głowy niektórych pań na rautach w przyszłym sezonie letnim.

W latach 60-tych panowała moda na tiary zakładane na duże przyjęcia. Pamiętacie „Sniadanie u Tiffaniego”  i Audrey Hepburn?

gettyimages152216194

W 2016 roku powróciły jako dodatek do grungowego stylu, tworząc ciekawy kontrast z rockowymi ubraniami . Dom mody Saint Laurent przedstawił je w wiosennych stylizacjach 2016 r. własnie tak:

saintlaurentspring2016tiara

Nieustannie używane są też przez panny młode. W Polsce nie było do tej pory mody na tiary do ślubu ale  to się zdecydowanie zmienia. Kobiety coraz częściej chcą wyglądać jak księżna Kate.

RoyalWedding
Zupełnie nową odsłonę tiary przedstawiły ostatnio największe marki modowe.

Wielkie poruszenie i zachwyt wzbudziła tiara na modelce w ostatnim wyjściu na wybieg, podczas pokazu mody Dolce & Gabbana.

W nowej kolekcji Wiosna 2018 zaprezentowano kilka ozdób głowy ale ta w majestatycznym stylu w zestawie z nowoczesną sukienką zdecydowanie zdobyła serca oglądających.

Dolce__Gabbana

Stylizacja z mięniącą się tiarą a wręcz koroną przyćmiła inne zestawy jakie pojawiły się na pokazie. Warto jednak je zobaczyć:

405

405_2

405_3

Ta jest zdecydowanie moją ulubioną choć samochody mało błyszczą

405_1

Niektórzy projektanci biżuterii poszli dalej w temacie i przygotowali biżuterię, która może mieć podwójne zastosowanie. Na mniej oficjalne spotkania zakładamy naszyjnik a na specjalne wyjścia przerabiamy go na tiarę.

Takie rozwiązanie przedstawił Cartier w kolekcji Resonances

TIARA

TIARATELEGRAP

Podobny pomysł zrealizowano u BUCCELLATI-  tiara z kolekcji “Carlotta” z możliwością noszenia jej jako kolii.

BuccellatiTiarainwhitediamondsv2

 

 

Podsumowując od teraz możesz nosić tiarę i czuć się jak księżna Kate a jeśli masz naturę silnej kobiety, inspiracji możesz szukać u Wonder Woman 🙂

wonder_woman

 

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz