Biżuteria

Astonish- kreatywny kolektyw

Jakiś czas temu przeczytałam o pewnym biżuteryjnym kolektywie i pomyślałam, ze jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście ta ja Wam o nim opowiem.

astonish

Przedstawiam, Wam grupę  ASTONISH, która składa się z siedmiu dziewczyn zakręconych na punkcie projektowania nowoczesnej biżuterii. Pochodzą z różnych i bardzo odległych krajów. Eva Burton i Gabriela Cohn pochodzą z Argentyny, Helen Habtay z Erytrei , Julia Obermaier z Niemiec, Sharareh Aghaei z Iranu, a Pia Groh  i Stephie Morawetz z Austrii. Stworzyły swój kolektyw  mając jeden podstawowy cel: tworzyć i dzielić się współczesną biżuterią.

Każdy zapyta jak to się stało, że się w ogóle znają? Okazuje się, że razem studiowały na Uniwersytecie Nauk Stosowanych na Wydziale Kamieni Szlachetnych i Biżuterii w Idar – Oberstein w Niemczech. Od 2015 roku stanowią grupę osób które w bardzo zróżnicowany sposób podchodzą do materiałów jakimi są kamienie w tym również te szlachetne.

Kolektyw nie ogranicza się jedynie do wspomnianych siedmiu osób, jest otwarty na nowych artystów, którzy przynoszą inne idee i rozwijają projekty.

W wywiadzie dla Baltic Jewellery News dziewczyny w fajny sposób odpowiedziały na pytanie :

„Dlaczego biżuteria jest wyjątkowa ( a szczególnie dla Was) ?”

Biżuteria istnieje od początku ludzkości, poprzez to medium człowiek zaczął wyrażać swoją wrażliwość, kreatywność i potrzebę ozdabiania samego siebie. Biżuteria  wyrażała ludzkie potrzeby. Miała również dużo więcej funkcji niż tylko zdobienie ciała, ukazywała elementy kultury w jakiej żyli ludzie, religię a nawet ich identyfikację polityczną. Teraz zbyt wiele się nie zmieniło w tej kwestii, nadal biżuteria ma duże znaczenie w naszym społeczeństwie. Nadal chcemy siebie ozdabiać i w ten sposób wyrażać siebie. Potrzebujemy tworzyć biżuterię i dzielić się nią z innymi.

Poniżej przedstawiam Wam kilka prac każdej z projektantek.

Eva Barton

Eva

eva_burton

eva_burton1

Gabriela Cohn

Gabriela

gabriela_cohn

Cohn

Helen Habtay

Helen

helenhabtayhelenhabtay1Julia Obermaier

Julia

julia_obermaier1julia_obermaier

 

Pia Groh

Pia

pia_groh

 

Groh_Pia1

Sharareh Aghaei

Sharareh

sharareh_aghaeisharareh_aghaei1

Stephie Morawetz

Stephie

Stephie_Morawetz

stephiemorawetz

 

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz