Biżuteria

Biżuteria przyszłości

Biżuteria w przyszłości prawdopodobnie będzie miała charakter praktyczny. Tak przynajmniej sugerują zwiastuny. Firmy elektroniczne już teraz przedstawiają nam prototypy elektronicznych gadżetów, ktore na pierwszy rzut oka wyglądają jak biżuteria.

 

W pierwszej kolejności prezentuję naszyjnik inspirowany kulturą Tajlandii(co słusznie zostało zauważone przez internautkę) jednak w jego centralnej części znajduje się monitor LCD z softem mierzącym stan zdrowia ciała oraz dostarczajacym kilku danych osobowych.

naszyjnik

eJoux to interaktywne bransoletki Biju Neyyan-a z elastycznym ekranem, który może zmieniać dowolnie wyświetlane wzory w zależności od przesłanych danych za pomocą Bluetooth-a Są one dopasowane do słuchanej właśnie muzyki lub osoby,która do Ciebie dzwoni. Jak widać bransoletka jest wielofunkcyjna.

bransoletka

bransoletka

Mac Funamizu to kolejny japoński projektant, który próbuje opracować elastyczny ekran do transmisji danych. Jego projekt to bransoletka zawierająca wszystkie funkcje telefonu, odtwarzacza muzyki, przeglądarkę zdjęć, mapę z gps-em oraz wiele innych opcji niezbędnych w życiu jej użytkownika.

bransoleta

bransoleta-odtwarzacz

I kolejna próba elastycznego materiału wykorzystanego w broszce, która ma odbierać psychiczne i emocjonalne impulsy ludzkich zmysłów. Projekt powstał na zlecenie Philipsa.

broszka

Pierścionek a właściwie zawarty w nim zegarek i osobisty kalendarz wykonane są z 1710 elementów, które można wyginać we wszystkie strony. To ułatwia noszenie pierścionka a jednocześnie nadaje mu oryginalny wygląd na miarę przyszłości.

pierścionek

Ostatni wzór przyszłości to naszyjnik zwany perłowym. Zaprojektowany przez Mae Yokoyama. Posiada panele słoneczne ładujące energię potrzebną dla oświetlenia nocnego.

naszyjnik

Ciekawa jestem czy, kobiety w przyszłości  faktycznie ograniczą sie do noszenia jedynie praktycznej biuterii czy jednak zachowają odrobinę szaleństwa i pozwolą sobie od czasu do czasu na coś  technicznie zupełnie niefunkcjonalnego ale za to pięknego w formie?

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz