Biżuteria

Emaliowane komiksy

Czasami lubię żyć tak, jakbym była częścią kreskówki. To sprawia, że rzeczy stają się mniej poważne a bardziej zabawne.

Tak powiedziała Aurelie Guillaume w wywiadzie dla AJF.

Aurélie Guillaume to kanadyjska (mieszka w USA) projektantka biżuterii, wybrana przez Art Jewellery Forum do finałowej piątki najlepszych projektantów biżuterii w 2018 roku.

Projektantka planowała zostać graficzką lub ilustratorką ale uświadomiła sobie, że praca tylko  przy komputerze zdecydowanie nie jest dla niej. Postanowiła więc wykorzystać swoje umiejętności manualne i rozpoczęła studia na wydziale projektowania biżuterii i produkcji form metalowych.

To był strzał w dziesiątkę. Stworzyła swój własny styl łącząc biżuterię z ilustracją. Wykorzystała do tego tradycyjną technikę emaliowania, trudną i czasochłonną. Jej emaliowane ilustracje na broszkach i naszyjnikach inspirowane są komiksami i kreskówkami. Nadała im swój wyjątkowy charakter, karykaturalny i groteskowy a pastelowe kolory dodają im uroku.

W pracach Aurelie ważny jest również detal. Biżuteria ma wzór zarówno na awersie jak i rewersie. Aż szkoda, że   noszonych broszek nie da się pokazać z obydwu stron.  Z resztą co tu dużo mówić, trzeba to zobaczyć.

 

 

 

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

2 komentarze

 • Reply
  Sztuk Kilka
  Marzec 17, 2018 at 8:54 am

  Nie dość, że sam pomysł jest świetny, to wykonanie powala, szczególnie przy trudnych ciepłych odcieniach, które nie zawsze chcą współpracować z emalierem 😀

  • Reply
   SztukaPrzenośna
   Marzec 19, 2018 at 11:09 pm

   Tak, emaliowanie znam jedynie z teorii i wiedząc jak powstaje aż jestem zaskoczona, że tak wdzięcznie i precyzyjnie udaje się A.G. łączyć kolory.

  Napisz komentarz