Biżuteria

Biżuteria dla Geeków

Definiuję pojęcie „Geek”(w języku polskim „Gik”) posiłkując się Wikipedią.

Poprzez zaakcentowanie różnych cech składających się na opis geeka zrodziły się dwa odmienne rozumienia tego słowa, w zależności od tego, którym cechom nadaje się większe znaczenie.

Jedni rozumieją pod określeniem „geek” bardziej osobnika wyalienowanego, szykanowanego i odrzuconego przez społeczność szkolną, oraz wykazują jego nieprzystosowanie do otoczenia. Akcentują w ten sposób bardziej kwestię społeczną i brak akceptacji, uważając je jako najważniejsze. Kwestie zainteresowań uważają za mniej istotne. (W tym znaczeniu „geek” zbliża się do synonimu „frajera”, czy „fajfusa” – czyli określeń wynikających z wrogości i braku akceptacji).

Drugie rozumienie cechuje natomiast tendencja odwrotna: to zainteresowania geeka zajmują rolę najważniejszą. W znaczeniu tym bardzo podkreśla się umiejętności i wiedzę geeka z zakresu nauki czy komputerów, czyniąc z nich tym samym powód do chluby i dumy. W znaczeniu tym mniej istotna staje się aspołeczność geeka i nieprzystosowanie, a słowo traci w tym przypadku jakikolwiek oddźwięk pejoratywny. (Proces podobny jak w przypadku „punka”, który z określenia „szczeniak”, „gówniarz”, stał się nazwą subkultury).Geek ceni sobie indywidualizm a jeśli prowadzi życie towarzyskie to raczej z innymi geekami.Podkreślić należy, że proces zmiany znaczenia tego słowa nastąpił na gruncie kultury anglosaskiej. W Polsce przyjęło się ono przeważnie w środowiskach internetowych i na uczelniach technicznych jako pozbawione praktycznie negatywnego odcienia.

Geek ma też swoja interpretację w modzie i biżuterii jako styl związany z techniką, elektroniką ,nowymi trendami w informatyce i grach komputerowych.

mobile

Tu jednak chciałabym skupić się na samej biżuterii.

Ciekawą można znaleźć na Arteco

http://www.arteco.com/

kolczyki

Kolczyki

obrączki ślubne

obrączki ślubne

 

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz