Biżuteria

Biżuteryjny deser

Blog dotyczy biżuterii ale nie mogę się powstrzymać i pokażę Wam biżuteryjne desery. Tak, słodkie desery, niczym biżuteria do tego za horrendalne pieniądze.

W Nowym Jorku, w restauracji Serendipity możesz zamówić The Grand Opulence Sundae czyli najdroższe lody świata. Ich wartość to 1000 $ w którą wliczony jest kryształowy pucharek z lodami waniliowymi obłożonymi 24 karatowym, jadalnym złotem, kandyzowane owoce, marcepanowe wiśnie, złote draże i trufle. Wszystko jest dodatkowo udekorowane pozłacaną Orchideą (jej wykonanie trwa 8 godzin), najdroższą czekoladą Amadei Porceleana i małą miseczką kawioru Grand Passion. A wszystko konsumuje się 18-to karatową łyżeczką.

The_Grand_Opulence_Sundae

W podobnej cenie możemy też zjeść ciastko zwane Golden Phoenix Cupcake. Ciastko można kupić w Dubaju w boutique café Bloomsbury. Użyto w nim pięciu najdroższych składników:

Organiczne masło i mąka z Wielkiej Brytanii

Czekolada Amedei Porcelena ta sama co w przypadku wcześniej wspomnianych lodów

Złota, waniliowa fasola z Ugandy i  23 karatowe, jadalne złoto. Do tego dochodzą dodatki w postaci truskawek.

Całość jest podawana na porcelanowo – złotej podstawce.

cupcace

Zauważyłam, że Japończycy lubują się w platynie a na potwierdzenie tej obserwacji jest platynowy tort. Stworzył go Nobue Ikara z dedykacją weselną dla Rinko Kikuchi i Chie Kumazawa. Tort udekorowany był platynowymi naszyjnikami i wisorami i o dziwo był jadalny. Kosztował bagatela 130 000$.

MostExpensiveDessertPlatinumCake

To jak? Nabraliście smaka na coś słodkiego?

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz