Biżuteria Newsy

BOUCHERON w zimowej aurze, czyli biżuteria z najwyższej półki w przepięknej aranżacji

Ostatnio pokazywałam Wam witryny najdroższych marek biżuteryjnych. Pamiętacie te z bajkową atmosferą zimy? Były piękne, podejrzewam, że na żywo ciężko było od nich oderwać wzrok.

Dzisiaj również mam dla Was mroźny ale przepiękny klimat, jaki wykreowano na premierę nowej kolekcji biżuterii Boucheron’a. Tydzień temu w Paryżu, marka luksusowej biżuterii dała na chwilę odpocząć od upałów tam panujących i zaprezentowała swoją kolekcję Hiver Impérial czyli Zimowe Imperium. Na premierze pojawiła się cudowna, tajemnicza, kraina z lasem oprószonym śniegiem a w jego mroku słychać było pohukiwanie sów i wycie wilków, między drzewami zaś znajdowały się szklane gabloty ze wspaniałą biżuterią.  Sceneria bezpośrednio nawiązywała do dalekiej, Rosyjskiej Północy. Dlaczego właśnie Rosja była inspiracją? Bowiem, miało to przypomnieć, że w 1897 roku, właściciel postanowił otworzyć pierwszy sklep poza Francją i na jego lokalizację wybrał Moskwę a następnie Sankt Petersburg. Jednocześnie był pierwszą, francuską marką jubilerską w Rosji.

Poniżej możecie zobaczyć tę aranżację udostępnioną, bezpośrednio ze strony Boucheron

Boucheron

Boucheron1

Poniższa reklama pokazuje namiastkę klimatu jaki panował na premierze kolekcji:

Niebywały naszyjnik jaki widać w gablocie jest największym arcydziełem kolekcji, nazywa się Baikal i składa się z 2000 pereł Akoya.

Perły Akoya uznawane są za najpiękniejsze. Oryginalnie hodowane są w Japonii i w naturalny sposób otrzymują trzy odcienie bieli poprzez barwę kremową, aż do złocistej lub srebrzysto-szarej

W centralnej części naszyjnika znajduje się akwamaryn z Santa Maria – błękitny kamień szlachetny. Wybrany został jako symbol krystalicznie czystej wody jeziora Bajkał. Otaczają go drobne kamienie księżycowe czyli kryształy w srebrzysto-perłowym odcieniu i koraliki z akwamarynu. Taki naszyjnik na pewno przypadłby do gustu Cesarzowej Marii Fiodorownej, żonie Cara Aleksandra III.

Swoją drogą postać cesarzowej może być ciekawym tematem na kolejny wpis z racji jej zamiłowania do pięknej i drogiej biżuterii.
JCL00959Tu możecie zobaczyć z jakim pietyzmem był projektowany i wykonywany.

Bajkał

Łącznie w kolekcji przedstawiono 62 sztuki doskonałych w kunszcie eksponatów jubilerskich, które z czasem staną się prywatną własnością bogatych dam. Do zakupienia poza naszyjnikiem Baikal są zachowane w lodowatej stylistyce pierścienie, kolczyki, mniejsze naszyjniki, bransolety i zegarki. Oto kilka z nich:

Flocon_Imperial

Naszyjnik Flocon Imperial (płatek śniegu) – diamenty i kryształy osadzone w białym złocie

Banquise

Pierścień Banquise (kra)- diamenty i perły osadzone w białym złocie

Boucheron_2

Bransoleta Marqueterie (forma intarsji lub mozaiki) –  diamenty, perły, kwarc, białe złoto.

 

Na koniec mam do Was pytanie, kto może być potencjalną klientką na miarę Marii Fiodorownej? Macie jakieś sowje typy kobiet?

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz