Biżuteria

Czekoladowa biżuteria

Ostatnio w późnych godzinach wieczornych poczułam ochotę na czekoladę. Zapasów w domu nie było ale widocznie potrzeba  nie była aż tak wielka jeśli mogłam się powstrzymać przed pójściem do sklepu. W zamian postanowiłam zobaczyć co w tej materii można znaleźć w świecie biżuterii. Oczywiście pod hasłem „czekoladowa biżuteria” możemy znaleźć wiele imitacji z masy Fimo ale mnie interesowała prawdziwa czekolada i znalazłam.

czekolada

Jako flagowy przykład należy przedstawić czekoladowe ozdoby znanej projektantki Barbary Uderzo. W jej kolekcji znajdują się wyroby stworzone na wystawę w Toskanii z okazji edycji „Cioccolosita”. Zaprezentowała  łańcuch i bransoletkę z serii ” Rdza” z czekolady i kakao oraz naszyjnik i pierścień z czarnej czekolady i płatków złota.

http://www.uderzo-designer.it/

Uderzo

uderzo naszyjnikW zabawny sposób zinterpretowała czekoladę Ambre France. Jej pierścionki faktycznie chce się zjeść.

http://www.ambrefrance.co.uk/

pierścionki czekoladowe

David Menez potraktował czekoladę bardzo poważnie. Opracował naszyjnik z belgijskiej czekolady umieszczając w niej 0,5 ct diament. W ten sposób chce promować to co w Antwerpii najlepsze.

http://www.davidmenez.com/

czekolada z diamentem

Na koniec przedstawiam czekoladowe kolczyki i naszyjnik produkowane w celach komercyjnych przez  Wendy Mahr. Jej wyroby są łudząco podobne do biżuterii Barbary Uderzo ale trudno jednoznacznie stwierdzić, która projektantka jako pierwsza wpadła na pomysł czekoladowych ozdób.

http://wendymahr.com/

kolczyki

naszyjnik

A teraz mam do Was pytanie, czy nie poczuliście własnie ochoty na dobrą czekoladę?

czekolada

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz