Biżuteria ekspozycja

LUCKY Open Factory

Lucky Factory to japońska fabryka biżuterii w prefekturze Yamanashi. Postanowiłam przybliżyć Wam to miejsce bo jest bardzo nietypowe i znajduje się w regionie gdzie powstaje przynajmniej 1/3 całej produkcji biżuteryjnej w Japonii. Nie miałam okazji być tam osobiście bo fabryka znajduję się jakieś 150 km od Tokio, nie była też „po drodze” w mojej podróży. Miałam jednak okazję rozmawiać z jej przedstawicielami oraz zobaczyć dużą gamę zaprezentowanych przez nich wyrobów na targach biżuteryjnych. Jest to miejsce całkowicie otwarte dla ciekawskich, którzy chcą zobaczyć jak powstaje masowa produkcja biżuteryjna a nawet mają ochotę spróbować własnych sił w sztuce jubilerskiej. Największe wrażenie robi jednak jej  wnętrze, powstałe według projektu PROCESS5 DESIGN Studio i jest genialnie rozplanowane i przemyślane w każdym calu. Cały budynek został zaprojektowany według 5 etapów w procesie powstawania biżuterii:

projekt > prototyp > forma woskowa > odlew > wykończenie

 LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan08

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan03

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan04

Każda firma jubilerska posiada wiele wzorów, które potem są powielane. Zazwyczaj znajdują się one w szufladach lub na półkach ale tu projektanci postanowili pokazać je zwiedzającym. Z kilkudziesięciu tysięcy sztuk wybrali 40 000 i umieścili je na wysokich ścianach, które przetworzyli w gabloty.

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan09

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan10Wygląda to imponująco

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan07Pracownie również są otwarte dla zwiedzających, więc każdy może przyjrzeć się jak powstaje biżuteria w poszczególnych etapach.

LUCKYOpenFactorybyPROCESS5DESIGNYamanashiJapan02

Poczuć się jubilerem może każdy, nawet dzieci

make_01

Jeśli Wam się podoba to zachęcam do odwiedzenia strony Lucky Factory.

Ankieta biżuteryjna:

 

ankieta_II

poprzedni post
następny post

Może Ci się spodobać również

Brak komentarzy

Napisz komentarz